Český Krumlov.com » Kultura » Kulturní události » Mezinárodní hudební festival

Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově

Kdyod 19. července do 17. srpna 2013
WWWwww.festivalkrumlov.cz

Spojení atraktivního prostředí historického města a hudby mnoha žánrů od 15. století až po současnost, navíc za účasti řady slavných našich i světových interpretů, vydobylo festivalu skvělé renomé. Přehlídka je nejen vrcholem krumlovského kulturního léta, ale jednoznačně i přední kulturní akcí v rámci celé České republiky.

Za vše hovoří jména umělců, jejichž účinkování je s festivalem spojeno: např. sopranistka Renée Fleming, houslisté Pavel Šporcl, Gabriela Demeterová a Ivan Ženatý, dirigent Maxim Šostakovič, violoncellista Mischa Maisky, trumpetista Arturo Sandoval, barytonista Dmitri Hvorostovsky, tenoristé Ramón Vargas a José Cura, a zejména legenda operního světa Plácido Domingo. Festival však dává prostor i mladým talentovaným umělcům. Program zahrnuje symfonické i komorní koncerty klasické hudby, operní a písňové recitály, jazz, folk, muzikál či tzv. národní večery spojené s kulinářskými zážitky.

Koncerty probíhají v různých atraktivních prostorách a zajímavých místech Českého Krumlova. Nejvíce koncertů probíhá v prostorách Státního hradu a zámku Český Krumlov.

Na festival pravidelně přijíždí čelní představitelé České republiky, členové diplomatického sboru, podnikatelé a návštěvníci z tuzemska a ze zahraničí.

Bližší informace o festivalu najdete na oficiálních stránkách www.festivalkrumlov.cz.

Booking.com